28 лютого, 2025 року, три організації, голова Andreas Janner з організації Sichtbar GEHÖRLOSE ZÜRICH, голова Véronique Murk з організації DIMA, і голова Олександр Земечев з міжнародного волонтерського фонду глухих «Чую серцем», обʼєдналися щоб поділитися трирічним подіями які відбулися після повномасштабного вторгнення, де українські глухі, шукали прихисток і Швейцарія прийняли їх під захист. Волонтери з «Чую серцем» розповіли про волонтерську діяльність в Україні та в Європі! Швейцарська організація, поділилася своїми історією про те як прийняли та українці з порушенням слуху та підтримують до тепер. Організація DIMA, продовжує підтримувати й навчати глухих, поділилася Véronique Murk своєю історією про українських біженців на початку повномасштабного вторгнення під час презентації.




У знак поваги та вшанування загиблих військових та цивільних осіб протягом трьох років в Україні, усі гості та команди трьох організацій віддали шану під час хвилини мовчання.
Олександр Земечев, розповів про наших партнерів та про співпрацю з ними, не зважаючи на труднощів, ми продовжуємо працювати і обʼєднуватися, а також закликав українських біженці какие проживают в Швейцарии поважати культуру та менталітет Швейцарії, вивчати мову для отримання роботи та освіти, і переймати досвід для подальшої співпраці з місцевими організаціями, щоб полегшити життя глухих осіб у Швейцарії. І мета на майбутнє, працевлаштування глухих осіб, так як це найважливіша тема в Швейцарії, над цією проблемою буде пропрацьовувати фонд, обʼєднувати з місцевими організаціями, шукати вихід з цієї ситуації, а також розвивати спортивні напрямки, за межами України, щоб українські глухі спортсмени мали змогу на якісні тренування та проводити змагання серед українців і брати участь у чемпіонатах України.




До заходу долучився представник «Чую серцем», Німеччина, з Берліна — Сергій Подчес-Рига (ZFK), який поділився власною історією адаптації та підкреслив важливість співпраці з «Чую серцем» у реалізації проєктів для підтримки біженців різних національностей.




Про що говорили наша команда:
- Анатолій Куралов, віцепрезидент «Чую серцем», розповів про гуманітарну допомогу та як його мистецтво пов’язане з волонтерською діяльністю, політикою та глухим світом.
- Волонтерка Леоніла розповіла про проєкт «Благодійне Різдво» де були залучені українські волонтери які перебувають в Європі, підтримали проєкт як матеріально так і фінансовому зборі, мета проєкту, порадіти українських дітей з порушенням слуху, подарувати радість та свято, незважаючи у воєнний період, команда волонтерів ощасливила більше як 1000 дітей, коли Леоніла розповідала про цей проєкт, для того щоб у 2025 році, Швейцарія теж взяла участь як фінансово так і матеріально, щоб порадіти дітей на Різдво. Не оминули й розповіли про потребу Мінібуса, що збір все ще триває, який є важливим для надання багатогранної допомоги, особливо дітям, літнім особам та тим хто потребує допомоги.
- Волонтер в Швейцарии Валерій Дем’янчук, який перебуває під захистом, підкреслив потребу в підтримці літніх людей, зокрема у медичних послугах та засобах гігієни, що теж повʼязана потреба власного транспорту.
Звичайно ми транслювали на відео роботу команди, Романа Солдатова, Римми Філімошкіної та Наталії Урсуленко, де під час гуманітарної допомоги, Благодійного Різдва та інші напрямки підтримки, також показали та поділилися з історіями людей які перебувають у прифронтових територій, дітей та літніх осіб, де емоційно ми стаємо ближчими та співпереживаємо тим хто залишився в Україні.
Мета цього заходу було обʼєднати між українськими та швейцарськими глухими, де між організаціями плануються спільні проєктів для підтримки глухих українських громадян. У знак вдячності за підтримку ми вручили табличку «Подяка»:
- Andreas Janner, sichtbar GEHÖRLOSE ZÜRICH;
- Véronique Murk, DIMA Sprachschule;
- Philipp Steiner, Swiss Deaf Sport SDS;
- Matthias Müller Kuhn, Ref. Gehörlosengemeinde Zürich;
- Daniel Artmann, Zentrum für Gehör und Sprache Zürich ZGSZ;
- Schloss Turbenthal, Gehörlosendorf Stiftung;
- Diana Rüegg, Beratung für Schwerhörige und Gehörlose Zürich BFSUG;
- Bernd Krauss, Koordinationsstelle Behindertenrechte Kanton Zürich.
- Florian Schmid, GSVZ
А також меценатам:
- Vasylevskyi Yurii
- Blerim Bajramaj




Волонтерка Юлія Бовт з України, яка перебуває в Швейцарії, навчалася в DIMA та змогла продемонструвати переклад німецькою-українською. Фотограф і блогер з України зробив чудові фотографії нашої команди, показавши свій талант - Максим Лелека.




Обмін подарунками - є невідʼємною частиною, що свідчить про майбутню співпрацю, від швейцарських партнерів прийняли традиційний швейцарський подарунок.




На завершення заходу гості ознайомилися виставкою з картинами Анатолія Куралова, який привіз з України, 17 картин, які були виставлені. (Стаття про другу виставку Анатолія, читайте тут: https://sparklingman.com/blog/druga-vistavka-u-ciurihu)




І гостей пригостили смачними традиційними стравами з обох країн української та швейцарської культури. Команда «Чую серцем», щиро вдячна Анні Демʼянчуку за смачний борщ, разом з генеральським салом, яку привезли з самої України.




Програма заходу затягнулася, бо нам було складно розлучатися, всі хотіли поспілкуватися з волонтерами та цікавилися сьогоднішньою політикою в Україні, більше як 100 осіб з порушенням слуху з обох національностей завітали на цей захід.

Ми не зупиняємося. Спільними зусиллями продовжуємо працювати над інтеграцією українців у швейцарське суспільство, розширюючи можливості для спільноти глухих. Разом ми будуємо майбутнє!
